"AYDINLIK" GÜNLER BİZİMLE

UMKE-DER Yönetim Kurulu olarak 04.08.2016 tarihinde Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdürümüz Dr. Hasan AYDINLIK’ı makamında ziyaret ettik.

UMKE-DER Yönetim Kurulu olarak 04.08.2016 tarihinde Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdürümüz Dr. Hasan AYDINLIK’ ı makamında ziyaret ettik. Sayın Genel Müdürümüz’ e yeni görevinde hayırlı olsun dileklerimizi ilettikten sonra UMKE personellerinin özlük hakları başta olmak üzere diğer istek ve önerilerimizi dile getirdik. Bakanlık tarafından çıkarılması planlanan “Afetlerde Sağlık Hizmetleri Yönetmeliği” konusundaki hazırlıklara devam edildiği ve son aşamalara gelindiği bilgisini aldık. Yönetmelik çalışmalarına ve UMKE ile ilgili alınacak bazı kararlara UMKE-DER olarak katkı sunmak istediğimizi belirttik. Sayın Genel Müdürümüz UMKE yapılanmasına katkı sağlayacak her konuda desteklerini esirgemeyeceklerini ve UMKE-DER olarak bizlere de istişare fırsatı vereceklerini belirttiler. Bu bağlamda önümüzdeki birkaç gün içinde UMKE-DER olarak hazırlamış olduğumuz “Afetlerde Sağlık Hizmetleri Yönetmeliği” taslağını ve UMKE yapılanmasının istek ve önerilerini rapor halinde  Genel Müdürlüğümüze ileteceğiz.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Daire Başkanı Dr. Hakan GÜDÜCÜ’ ye yaptığımız ziyarette de aynı konuları dile getirdik ve kendilerinden de aynı ilgi ve desteği görmemiz bizleri çok mutlu etti. Devamında ziyaret ettiğimiz İdari ve Mali İşler Daire Başkanı Mehmet KARATAŞ yeni alınacak 3 bin adet UMKE kıyafet alımını Bakanımızın onayına sunduklarını belirttiler. İzleme ve Değerlendirme Daire Başkanı Bahattin GÜLLÜ’ den UMKE personeli bilgilerini ASOS programına UMKE Biriminin entegrasyonu çalışmasında sona gelindiği bilgisini aldık. Eğitim ve Projeler Daire Başkanı Uzm. Dr. Gülşah YAVUZ ile yaptığımız görüşmede çok yakın bir süre içerisinde standart bir UMKE Temel Eğitim Kitapçığının çıkarılıp illere dağıtılacağı bilgisini aldık. Temel Eğitimi alan UMKE personellerinin daha profesyonel bir hale getirilmesi için Modül Eğitimlerinin de hızlı bir şekilde tamamlanması konusundaki fikirlerimizi beyan ettik. Son olarak Bakanlığımız UMKE, SAKOM, KBRN ve diğer birim sorumlularıyla bir araya gelerek karşılıklı bilgi alışverişinde bulunduk.   

Başta UMKE ailesinin sorunlarının giderilmesi sürecinin hızlanması konusuna önem veren Sayın Bakanımız Recep AKDAĞ ve Sayın Genel Müdürümüz Hasan AYDINLIK olmak üzere bütün daire başkanlarına, birim sorumlularına UMKE ailesi adına çok teşekkür ediyoruz.               

 

                                                                                                          UMKE-DER

         Yönetim Kurulu