Dernek Kurucu Üyeleri

Alparslan Can

1976 yılında doğan Alparslan Can uzun süre Afyonkarahisar'da, sonrasında Aydın'da UMKE çalışmalarına destek olmuştur. Simav ve Van Depremleri ile Pakistan ve Haiti Depremi çalışmalarında aktif olarak yer almıştır. UMKE'nin kurulduğu tarihten bu yana umke.org sitesinin kuruculuğunu ve yürütücülüğünü gönüllü olarak yürütmektedir.

Yeşim Ünal

Afet çalışmalarına 1999 Marmara Depremi'nde gönüllü olarak başlayan Yeşim ÜNAL, Düzce'de Türk Kızılayı'nda yürüttüğü çalışmaların ardından Sri Lanka, Pakistan, İran, Afganistan, Simav, Van gibi afet bölgelerinde birçok çalışma yürütmüştür. Ankara'da Sağlık Bakanlığı'nın Balkanlar, Japonya, Pakistan, Libya, Somali gibi birçok uluslararası operasyonun koordinasyonunda görev almıştır. Temel çalışma alanı afetlerde ruh sağlığı ve psikolojik travmadır. Afetlere hazırlık ve afet bilinci konularında yurtiçinde ve yurtdışında birçok eğitim programına destek vermektedir. Halen Ankara'da Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu Başkanlığı'nda Birim Sorumlusu olarak çalışmaktadır. UMKE-DER'in Kurucu Genel Sekreteridir.

Emine Karagöz Kuzu

Meslek hayatına Kastamonu'da başlayan Emine Karagöz Samsun, Eskişehir ve Yalova'da uzun süre çalışmıştır. 1999 Depremi'nin ardından çeşitli afete hazırlık çalışmalarında yer almış, bir dönem Yalova İl Sağlık Müdürlüğü'nde UMKE Birim sorumluluğunu yürütmüştür. Halen Yalova Afet ve Acil Durum Müdürlüğü'nde görev yapmaktadır.

Tülay Akgün

Trabzon'un ardından uzun yıllardır Bursa'da görev yapan Tülay AKGÜN, bu süre içinde Körfez Savaşı, Marmara Depremi, İran Bam Depremi, Simav Depremi, Libya Yaralı Tahliyesi ve Van Depremi gibi bir çok afette koordinatör ve ekip sorumlusu olarak görev yapmıştır. Bir dönem hem Türkiye'de hem Japonya'da Uluslararası Japon İşbirliği Ajansı (JICA) ile birlikte çeşitli çalışmalar yürütmüştür. Bursa İl Sağlık Müdürlüğü Afet Birim Sorumlusu olarak görevini sürdürmektedir. UMKE-DER'in Kurucu Başkanıdır.

Türkay Esin

1965 yılında doğan Türkay Esin, Erzincan'ın ardından tüm meslek yaşamını İstanbul'da geçirmiştir. 1994'ten bu yana Kuzey Irak, Kosova, 1999 Marmara Depremi, İran, Pakistan, Afganistan, Van, Mısır, Libya, Somali, Balkanlar gibi birçok afet bölgesinde koordinatör olarak görev yapmıştır. 2006 yılında İstanbul'da UMKE'nin kuruculuğunu yapmış, 5 yıl boyunca Marmara Bölge İllerinin Koordinatörlüğünü yürütmüştür. Halen İstanbul İli Beyoğlu Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği Afet Kriz Koordinasyon Merkez Yöneticisi olarak çalışmalarını sürdürmektedir. UMKE-DER'in Kurucu Başkan Yardımcısıdır.

Mesut Yılmaz

Gümüşhane ve sonrasında uzun yıllar Bursa'da görev yapan Mesut Yılmaz İLYAD, TRK, ÇİLYAD, YOTA, KBRN gibi birçok acil ve afetle ilgili konuda eğitimcilik yapmaktadır. 1999 Marmara Depremi, Simav Depremi, Somali ve Van Depremi'nde ekip koordinatörü olarak görev yapmıştır. Halen Bursa İl Sağlık Müdürlüğü Afetlerde Sağlık Hizmetleri Şube Müdürlüğü görevini ve UMKE Güney Marmara İlleri Koordinatörlüğünü yürütmektedir.

Fadime Taşçı

İstanbul'da sağlıkta çeşitli kurumlarda yönetici olarak uzun yıllar çalışan Fadime Taşçı, Taksim'de meydana gelen Sinagog ve Taksim patlamaları olaylarında hastane koordinatörü ve 1999 Marmara Depremi Felaketi'nde görev almıştır. Halen İstanbul Beyoğlu Kamu Hastaneleri Birliği Beyoğlu Koordinatör Genel Sekreterliği'nde Afet Kriz Yönetim Merkezi sorumlusu olarak görev yapmaktadır.

Hakan Esen

İstanbul ve Niğde'nin ardından Bolu'da görev yapan Hakan Esen, 1999 Marmara Depremi felaketinden bu yana birçok acil durum ve afette görev yapmıştır. Suudi Arabistan, Sudan, Pakistan, Van Depremi, Çad görevlerinin yanısıra ulusal ve uluslararası birçok tatbikatta da yer almıştır. Uzunca bir dönem Bolu UMKE sorumlusu olarak çalışan Hakan Esen, halen Bolu İzzet Baysal Devlet Hastanesi'nde görev yapmaktadır.

Alper Özkutlu

Samsun'da UMKE Birimi'nin kuruluşunun ardından uzun süre UMKE Birim Sorumluluğunu yürüten Alper Özkutlu, aynı dönemde Samsun 112 İstasyon hekimliği, Başhekim Yardımcılığı ve Başhekimliği görevlerini yürütmüştür. Bursa 112 Başhekim Yardımcılığının yanısıra 1999 Marmara Depremi Felaketi, Pakistan Depremi, çeşitli sel, maden kazası ve tren kazası gibi olaylarda görev almıştır.